Arianna Baby-Vac 2 Ergonomic dětská odsávačka hlenů připojitelná na vysavač

Zde jsme pro vás zformulovali několik nejčastějších dotazů, s kterými se u maminek potkáváme. Pokud máte vlastní nezodpovězený dotaz, neváhejte a zašlete nám ho! (babyvac()centrum.cz)

“Jak malé děťátko smí odsávačku používat?”
Odsávačka není omezena věkem. Mohou ji používat jak novorozenci, tak větší děti, které nemají rády zaléhání v uších při smrkání a odřený nos. Dle potřeby je nutno odsávat hleny i několikrát denně. Proces odsávání je velice šetrný, protože nástavec z hladkého plastu je široký a nezavádí se do nosu, tudíž nemůže dojít k poranění sliznice.

“Ale já mám doma silný vysavač a tak malé miminko. To přeci nemohu použít!”
Ano, můžete. Odsávačka má tvar zajišťující samoregulaci – sací sílu vysavače utlumí na požadovanou úroveň. Můžete použít vysavač s příkonem až 1800W. V případě, že je vysavač vybaven mechanickou či elektronickou regulací a výkon lze zredukovat, lze použít i vysavače silnější. Hadice vysavače musí mít kruhový tvar a vnitřní průměr od 24 mm do 34 mm. Kónický adaptér (rozšířený válec) se sám v ústí hadice zachytí.

“Máme ucpaný nos, ale neodsajeme nic!”
Nejprve uvolněte nos aplikováním hypertonické nosní vody. Po oplasknutí otoku lépe odsajete hleny. Postupujte podle tohoto praktického návodu.

“Je odsávačka opravdu bezpečná?”
Ano, výrobek je bezpečný, certifikovaný a odzkoušený. Podléhá normám EU a už několik let úspěšně slouží maminkám v Maďarsku, na Slovensku, v Německu, Rakousku, USA, Kanadě a dalších státech světa. Odsávačka Baby-Vac 2 Ergonomic je zdravotnickou pomůckou třídy IIa, certifikační autoritou je TÜV Süd Mnichov z Německa. Nejedná se tedy pouze o "plastový výlisek", přísná kontrola výrobního procesu dovoluje použití odsávačky v nemocnicích a jiných ve zdravotnických zařízeních.

“Nemůže se použitím odsávačky poškodit vysavač?”
Odsávačka představuje pro vysavač zátěž zejména při velkém sacím výkonu (vyšším než je doporučených 1800W). Některé novější vysavače mají podtlakovou pojistku, která vybaví, když se hadice zacpe. Proti přehřátí jsou vysavače chráněny bimetalovou tepelnou pojistkou, která při přehřátí vypne vysavač a po ochlazení jej opět zapne. U starších vysavačů doporučujeme předcházet přehřátí vysavače zkrácením procesu odsávání na nejnutnější možnou dobu, případně nechávat vysavač v průběhu odsávání vychladnout. Běžné odsávání trvá 20 sekund.

Příliš silným tahem vysavače nebo přeplněním záchytné baňky může dojít také k tomu, že hleny nezůstanou v baňce, ale pokračují dále hadičkou směrem k vysavači, v nejhorším případě až do hadice vysavače. Tomuto nežádoucímu jevu je nutno předcházet opět tím, že se odsává pouze nejnutnější možnou dobu. V případě, že je baňka plná, je nutné odsávání přerušit, odsávačku vypláchnout, a až poté pokračovat v odsávání.

“Můžu odsávačku připojit na centrální vysavač?”
Ano, odsávačku lze připojit i na centrální vysavač. Vzhledem k tomu, že není běžné, aby centrální vysavače byly vybaveny elektronickou regulací, je nutné otevřít okénko falešného tahu na hadici a tím regulovat tah podle konzistence hlenu. Použití centrálního vysavače má velkou výhodu v tichosti chodu.

“Jak mám odsávačku čistit?”
Nejlépe je odsávačku hned po použití vypláchnout vodou, aby hleny nezaschly v baňce. Na lepší vyčištění nástavce slouží čisticí kartáček, který lze samostatně dokoupit. Dezinfekci lze provést buď vypláchnutím v roztoku nebo krátkým převařením. Před odložením nechejte odsávačku dobře vyschnout.

“A kolik stojí?”
Běžná cena se pohybuje v rozmezí 320,- až 360,- Kč.

“Mohu si odsávačku objednat u vás?”
Bohužel, individuálně odsávačku na dobírku nezasíláme. Našimi odběrateli jsou lékárny a jiné prodejny, které vám, maminkám a tatínkům, poskytnou osobní přístup a servis v místě vašeho bydliště. Obraťte se, prosím na ně. Pro velkoobchodní objednání vyžadujeme platné IČO a minimální odběr 5 kusů.

“Kde si mohu odsávačku zakupit?”
Seznam prodejních míst najdete ZDE. Prakticky lze odsávačku Baby-Vac objednat v každé lékárně přes velkoobchod Phoenix nebo Pharmos. Dodání je obvykle v tentýž den odpoledne nebo následující pracovní den. Pokud jste i přesto nenašli lékárnu v místě vašeho bydliště, obratťe se, prosím, na některý z internetových obchodů, rovněž uvedených v seznamu. Neodkládejte koupi odsávačky na poslední chvíli, při náhlém onemocnění je včasné odsání hlenů k nezaplacení. Arianna Baby-Vac je vhodná i jako praktický dárek do výbavičky novorozeňátka.

divider